meta, facebook, facebook pixel, meta pixel, facebook ads, meta ads, instagram ads

Kullanım Koşulları

Son Güncelleme: 2 Ocak 2023

LÜTFEN BU WEB SİTESİNİ KULLANMADAN VE ÜYE OLMADAN ÖNCE KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.


ŞARTLAR

Bu Web Sitesi Funny Company LTD tarafından Davetino olarak işletilmektedir (bu kullanım koşullarında "Davetino", "biz", "bize" veya "bizim" olarak anılacaktır). 14315600 numaralı şirketimiz "284 Chase Road, A Block 2nd Floor, London, England, N14 6HF" adresine kayıtlıdır. “Siz” veya “sizin” derken, Web Sitesine veya içeriğine erişen veya onu kullanan kişisel veya tüzel kişileri kastediyoruz.

Bu Hizmet ve Kullanım Hüküm ve Koşulları ("ŞARTLAR") izin verilen kullanımlar ve yasaklanmış kullanımlar dahil olmak üzere, www.davetino.com web sitesini ve diğer herhangi bir iletişim formu, medya kanalı, mobil web sitesi veya mobil uygulama ile ilgili, bağlantılı veya başka bir şekilde bağlantılı kullanmaya ilişkin kuralları size bildirir (topluca "Web Sitesi"). Bu Şartlar, sizin ve bizim aramızda yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma oluşturur.

Siteye girerek, bu Kullanım Koşullarının tümünü okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara bağlı kalmayı kabul ediyorsunuz. BU KULLANIM KOŞULLARININ TÜMÜNÜ KABUL ETMİYORSANIZ, WEB SİTEMİZİ KULLANMANIZ YASAKTIR VE DERHAL KULLANIMI DURDURMANIZ GEREKİR.

Web Sitesi, sektöre özel düzenlemelere (Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası (HIPAA), Federal Bilgi Güvenliği Yönetim Yasası (FISMA), vb.) uyacak şekilde tasarlanmamıştır, bu nedenle etkileşimleriniz bu tür yasalara tabi olacaksa, bu web sitesini kullanmayın. Web Sitesini Gramm-Leach-Bliley Yasasını (GLBA) ihlal edecek şekilde kullanamazsınız.

Web Sitesinde sağlanan bilgiler, dağıtımın veya kullanımın yasalara veya düzenlemelere aykırı olacağı veya bizi bu yargı veya ülkede herhangi bir kayıt şartına tabi tutacak herhangi bir yargı yetkisi veya ülkedeki herhangi bir kişi veya kuruluşa dağıtılması veya kullanılması amaçlanmamıştır. Buna göre, Web Sitemize başka konumlardan erişmeyi seçen kişiler bunu kendi inisiyatifleriyle yaparlar ve yerel yasaların geçerli olduğu durumlarda ve ölçüde yerel yasalara uymaktan münhasıran sorumludurlar.

Bir Davetino üyesi olmaya karar verirseniz, bu Koşullar bizimle olan etkileşimleriniz için de geçerli olacak ve size hizmetlerimizi size nasıl sunacağımızı ve üyeliğinizi bizimle nasıl sonlandırabileceğinizi anlatacaktır.

Web Sitesi, en az 18 yaşında olan kullanıcılara yöneliktir. 18 yaşından küçüklerin Web Sitesini kullanmasına veya Web Sitesine üye olmasına izin verilmemektedir.

Bu Koşullar aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

 • 1. Web Sitemizin Kullanımı
 • 2. Davetino Kullanıcıları veya Kullanıcı Misafirleri İçin Özel Şartlar
 • 3. Yasal Haklar ve Süreçler

Bu Koşulları Kabul Etmeniz

Web Sitemizi kullanarak ve üye olarak kaydolarak, bu Koşulları kabul ettiğinizi ve bunlara uymayı kabul ettiğinizi ve Gizlilik Politikamızı okuyup anladığınızı onaylamış olursunuz. Bu Koşulları kabul etmiyorsanız, Web Sitemizi kullanmayı derhal bırakmalısınız.

Web Sitemizdeki içerik yalnızca genel bilgi amaçlıdır. Güvenmeniz gereken tavsiye niteliğinde değildir.

Web Sitemizdeki bilgileri güncellemek için makul çaba sarf etmemize rağmen, Web Sitemizdeki içeriğin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair açık veya zımni hiçbir beyan, garanti veya garanti vermeyiz.

Tazminat

Sizin tarafınızdan herhangi bir şekilde ihlal edilmesinden veya Web Sitemizi kullanmanızdan, Davetino üyeliğinizden veya internet bağlantınızı kullanarak Web Sitesine veya üyeliğinize erişen başka bir kişinin kullanımından kaynaklanan yükümlülüklerden doğan makul yasa ücretler de dahil olmak üzere her türlü kayıp, hasar, yükümlülük, iddia veya talebe karşı bağlı kuruluşlarımız, ilgili tüm memurlarımız, acentelerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız dahil olmak üzere bizi savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmemesini sağlamayı kabul edersiniz. Aşağıdakilerden dolayı veya bunlardan kaynaklanan herhangi bir üçüncü şahıs tarafından yapılan ücret ve harcamalar: (1) Katkılarınız; (2) Web Sitemizin kullanımı; (3) bu Kullanım Koşullarının ihlali; (4) bu Kullanım Koşullarında belirtilen beyan ve garantilerinizin ihlali; (5) fikri mülkiyet hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz; veya (6) Web Sitesi aracılığıyla bağlantı kurduğunuz Web Sitenin diğer herhangi bir kullanıcısına yönelik herhangi bir açık zararlı davranış. Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, masrafları size ait olmak üzere, bizi tazmin etmeniz gereken herhangi bir konunun münhasır savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutarız ve bu tür iddialara karşı savunmamızla, masrafları size ait olmak üzere iş birliği yapmayı kabul edersiniz. Bu tazminata tabi olan bu tür herhangi bir iddia, eylem veya takibattan haberdar olduğumuzda sizi bilgilendirmek için makul çabayı göstereceğiz.

Kullanım Koşullarındaki Değişiklikler

Bu Koşulları zaman zaman değiştirebiliriz. Web Sitemizi her kullanmak istediğinizde, o sırada geçerli olan hüküm ve koşulları anladığınızdan emin olmak için bu Koşulları kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu Koşulları zaman zaman değiştirme hakkımız saklıdır. Güncellenmiş Koşullarımız Web Sitesinde görüntülenecektir ve bu tür değişiklikleri takiben Web Sitesini kullanmaya ve erişmeye devam ederek, tarafımızca yapılan her türlü değişikliğin bağlayıcılığını kabul etmektesiniz. Bu tür değişiklikleri doğrulamak için zaman zaman bu Koşulları kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Söz konusu revize Kullanım Koşullarının yayınlandığı tarihten sonra Web Sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde, revize edilmiş Kullanım Koşullarındaki değişikliklere tabi olacaksınız ve bu değişikliklerden haberdar olduğunuz ve kabul ettiğiniz kabul edileceksiniz.


1. WEB SİTEMİZİN KULLANIMI

Web Sitesini Kullanma

Web Sitesi kullanımınızla ilgili olarak maruz kalabileceğiniz tüm masraf ve harcamalardan yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Web Sitesinin Birleşik Krallık dışındaki yerlerde kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir taahhütte bulunmayız. Web Sitesine Birleşik Krallık dışındaki konumlardan erişmeyi seçerseniz, bunu kendi inisiyatifinizle yaptığınızı ve geçerli oldukları yerlerde yerel yasalara uymaktan sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz.

Web Sitesini mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Web Sitesini kullanmakta herhangi bir zorluk yaşarsanız, lütfen bu sayfanın altındaki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin.

Haklarımız

Bu Koşullar kapsamındaki haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir kuruluşa devredebiliriz. Böyle bir durumda sizi her zaman bilgilendireceğiz ve transferin sözleşme kapsamındaki haklarınızı etkilememesini sağlayacağız.

Web Sitemizin veya içerdiği herhangi bir içeriğin her zaman kullanılabilir veya kesintisiz olacağını garanti etmiyoruz. Ticari ve operasyonel nedenlerle Web Sitemizin tamamının veya herhangi bir bölümünün kullanılabilirliğini askıya alabilir veya geri çekebilir veya kısıtlayabiliriz.

Web Sitemizde, açıklamalar, fiyatlandırma, bulunabilirlik ve çeşitli diğer bilgiler dahil olmak üzere yazım hataları, yanlışlıklar veya eksiklikler içeren bilgiler olabilir. Herhangi bir hatayı, yanlışlığı veya eksikliği düzeltme ve Web Sitemizdeki bilgileri herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değiştirme veya güncelleme hakkını saklı tutarız.

Fikri Mülkiyet Hakları

Aksi belirtilmedikçe, Web Site bizim mülkiyetimizdedir ve Web Sitedeki tüm kaynak kodu, veritabanları, işlevsellik, yazılım, web sitesi tasarımları, ses, video, metin, fotoğraf ve grafikler (topluca “İçerik”) ve burada yer alan markalar ve logolar (“Markalar”) bize aittir veya bizim tarafımızdan kontrol edilir veya bize lisanslanır ve telif hakkı ve ticari marka yasaları ve Amerika Birleşik Devletleri'nin diğer çeşitli fikri mülkiyet hakları ve haksız rekabet yasaları, uluslararası telif hakkı yasaları ve uluslararası sözleşmeler ile korunur.

İçerik ve Markalar, Web Sitemizde “olduğu gibi” yalnızca bilginiz ve kişisel kullanımınız için sağlanmaktadır. Bu Kullanım Koşullarında açıkça belirtilenler dışında, Web Sitemizin hiçbir bölümü ve hiçbir İçerik veya Marka kopyalanamaz, çoğaltılamaz, birleştirilemez, yeniden yayınlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, kamuya açık olarak görüntülenemez, kodlanamaz, tercüme edilemez, iletilemez, dağıtılamaz, satılamaz, lisanslanamaz veya önceden açık yazılı iznimiz olmaksızın herhangi bir ticari amaç için başka şekilde kullanılamaz.

Web Sitemizi kullanmaya uygun olmanız koşuluyla, Web Sitemize erişmeniz, kullanmanız ve uygun şekilde erişim kazandığınız İçeriğin herhangi bir bölümünün bir kopyasını yalnızca kişisel, ticari olmayan amaçlarla kullanmanız, indirmeniz veya yazdırmanız için size sınırlı bir lisans verilir. Web Sitemizde, İçerikte ve Markalarda size açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutuyoruz.

Kişisel Verileriniz ve Diğer Politikalara Bağlantılar

Kişisel verilerinizin gizliliği ve korunması bizim için önemlidir ve bunu çok ciddiye alıyoruz. Onu güvende tutacağız ve yürürlükteki tüm gizlilik düzenlemelerine ve tüketici mevzuatına tam olarak uyacağız.

Kişisel verilerinizi nasıl toplayabileceğimiz veya kullanabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi isterseniz, lütfen Gizlilik Politikamıza bakın. Web Sitemizde kullandığımız çerezler, bunların doğası, amacı ve kişisel verilerinizin ilgili kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Çerez Politikamıza bakın.

Üçüncü Taraf Siteleri

Web Sitemizin üçüncü şahıslar tarafından sağlanan diğer web sitelerine ve kaynaklara bağlantılar içerdiği durumlarda, bu bağlantılar yalnızca bilginize sunulur. Bu tür bağlantılar, bu bağlantılı web sitelerinin veya onlardan edinebileceğiniz bilgilerin tarafımızca onaylandığı şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu sitelerin veya kaynakların içeriği üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur. Bir üçüncü şahıs sitesini kullanımınız, o üçüncü şahıs sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olabilir ve risk size aittir.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikler ve Telif Hakkı İhlalleri

Web Sitemizin davetiye, iletişim, blog, referans, yorum bölümlerine gönderilen herhangi bir metin, resim, video, ses veya diğer multimedya içeriği, bilgi veya materyali izlemek veya denetlemekle yükümlü değiliz. Web Sitemizde diğer kullanıcılar tarafından ifade edilen görüşler, bizim görüşlerimizi veya değerlerimizi temsil etmemektedir. Denetlenmiş olsun ya da olmasın, interaktif hizmetlerimizden herhangi birine yapılan gönderimi kaldırabilir veya düzenleyebiliriz.

Web Sitemiz, ürünlerimiz ve/veya hizmetlerimiz hakkındaki müşteri veya kullanıcı görüşü veya referansları içerebilir. Bu referanslar, bu tür kullanıcıların gerçek yaşam deneyimlerini ve görüşlerini yansıtır. Bununla birlikte, deneyimler söz konusu belirli kullanıcılar için kişiseldir ve ürünlerimizin ve/veya hizmetlerimizin tüm kullanıcılarını temsil etmeyebilir. Tüm kullanıcıların aynı deneyimlere sahip olacağını iddia etmiyoruz ve siz de varsaymamalısınız. Bireysel sonuçlarınız değişiklik olabilir. Sitedeki referanslar metin, ses ve/veya video gibi çeşitli şekillerde sunulur ve yayınlanmadan önce tarafımızca incelenir. Dilbilgisi veya yazım hatalarının düzeltilmesi haricinde kullanıcılar tarafından belirtildiği gibi ‘kelimesi kelimesine’ eklenir. Müşteri veya kullanıcı görüşü, genel ile ilgili olmayan yabancı veya alakasız bilgiler içerebilir ve bu durumda referans içeriği kısaltılabilir. Referanslarda yer alan görüş ve görüşler yalnızca kullanıcıya aittir ve bizim görüş veya düşüncelerimizi yansıtmamaktadır. Referans sağlayan kullanıcılarla bağlantımız yoktur ve kullanıcılara referansları için ödeme yapılmaz veya başka bir şekilde tazmin edilmez.

Başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyuyoruz. Web Sitemizde veya Web Sitemiz aracılığıyla sunulan herhangi bir materyalin, sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz herhangi bir telif hakkını ihlal ettiğini ya da koşullarımıza uygun olmadığını düşünüyorsanız, lütfen Kötüye Kullanım Bildirimi bölümümüzden bizimle iletişime geçin. Bildiriminizin bir kopyası, Bildirimde belirtilen materyali yayınlayan veya depolayan kişiye gönderilecektir. Bir Bildirimde maddi yanlış beyanlarda bulunursanız, yürürlükteki yasalara göre zararlardan sorumlu tutulabileceğinizi lütfen unutmayın. Bu nedenle, Web Sitemizde bulunan veya Web Sitemiz tarafından bağlantı verilen materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğinden emin değilseniz, önce bir avukatla görüşmeyi düşünmelisiniz.

Web Sitemizdeki İçerikleri Nasıl Kullanabilirsiniz?

Web Sitemizde ve burada yayınlanan materyalde biz veya bazı durumlarda, şirket numarası 14315600 olan ana şirketimiz Funny Company LTD ve "284 Chase Road, A Block 2nd Floor, London, England, N14 6HF" adresindeki ofisi tüm fikri mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibiyiz. Bu içerikler, dünya çapında geçerli yasalar ve anlaşmalarla korunmaktadır. Tüm hakları saklıdır.

Kişisel kullanımınız için Web Sitemizdeki herhangi bir sayfanın/sayfaların bir kopyasını yazdırabilir ve özetlerini indirebilir ve Web Sitemizde yayınlanan içeriğe başkalarının dikkatini çekebilirsiniz.

Bastırdığınız veya indirdiğiniz herhangi bir materyalin kâğıt veya dijital kopyalarını herhangi bir şekilde değiştirmemelisiniz ve herhangi bir çizim, fotoğraf, video veya ses dizisini veya herhangi bir grafiği eşlik eden herhangi bir metinden ayrı kullanmamalısınız.

Web Sitemizdeki içeriğin yazarları olarak aidiyet durumumuz (ve tanımlanmış katkıda bulunanların durumu) her zaman kabul edilmelidir.

Bizden veya lisans verenlerimizden bir lisans almadan Web Sitemizdeki içeriğin hiçbir bölümünü ticari amaçlarla kullanmamalısınız.

Bu Kullanım Koşullarını ihlal ederek Web Sitemizin herhangi bir bölümünü yazdırır, kopyalar veya indirirseniz, Web Sitemizi kullanma hakkınız derhal sona erecektir ve kendi takdirimize bağlı olarak, yaptığınız materyallerin tüm kopyalarını iade etmeli veya imha etmelisiniz.

Web Sitemize İçerik Yüklemek

Web Sitemize içerik yüklemenize veya Web Sitemizin diğer kullanıcılarıyla iletişim kurmanıza izin veren bir özelliği her kullandığınızda, aşağıdaki Web Sitemizin Kabul Edilebilir Kullanımı bölümünde belirtilen içerik standartlarına uymanız gerekir.

Web Sitesine yapılan bu tür herhangi bir katkının bu standartlara uygun olduğunu garanti edersiniz ve bu garantinin herhangi bir ihlali için bize karşı sorumlu olacak ve bizi tazmin edeceksiniz. Bu, garanti ihlaliniz sonucunda maruz kaldığımız herhangi bir kayıp veya hasardan sizin sorumlu olacağınız anlamına gelir.

Gizlilik Politikamıza uygun olarak ele alınacak herhangi bir kişisel bilgi dışında, Web Sitemize yüklediğiniz herhangi bir içerik gizlilik dışı ve mülkiyet dışı olarak kabul edilecektir. İçeriğinizdeki tüm mülkiyet haklarınızı saklı tutarsınız. Ancak işbu belgeyle bize yüklemiş olduğunuz içerikleri telif ücreti olmadan, daimî, sınırsız, geri alınamaz bir biçimde çoğaltma, değiştirme, düzenleme, dağıtma, tercüme etme, görüntüleme ve saklama hakkı sunarsınız.

Bize göre içeriğiniz bu Koşullarda belirtilen içerik standartlarına uymuyorsa, Web Sitemizde yaptığınız herhangi bir içeriği kaldırma hakkına sahibiz.

Web Sitemizin Kabul Edilebilir Kullanımı ve Yasaklı Faaliyetler

Web Sitemizi yalnızca yasal amaçlar için kullanabilirsiniz. Web Sitemiz olduğu gibi ve mevcut olduğu gibi sunulmaktadır. Web Sitesi kullanımınızın ve hizmetlerimizin riskinin tamamen size ait olacağını kabul edersiniz.

Web Sitemizi aşağıdaki koşullarda kullanamazsınız:

 • Yürürlükteki herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal eden herhangi bir şekilde kullanmak.
 • Herhangi bir şekilde yasa dışı veya hileli olan veya yasa dışı veya hileli bir amacı veya etkisi olan şekilde kullanmak.
 • Küçüklere herhangi bir şekilde zarar vermek veya zarar vermeye teşebbüs etmek amacıyla.
 • Herhangi bir kişiye zorbalık yapmak, hakaret etmek, korkutmak veya aşağılamak.
 • Aşağıda belirtilen içerik standartlarımıza uymayan herhangi bir materyali göndermek, bilerek almak, yüklemek, indirmek, kullanmak veya yeniden kullanmak.
 • İstenmeyen veya yetkisiz herhangi bir reklam veya tanıtım materyalini veya diğer herhangi bir benzer talebi spam biçiminde iletmek veya gönderilmesini sağlamak.
 • Bilerek, herhangi bir virüs, Truva atları, solucanlar, casus yazılımlar, reklam yazılımları, diğer zararlı programlar veya kötü amaçla tasarlanmış bilgisayar kodları içeren herhangi bir veri ya da içeriği göndermek, Web Sitesine yüklemek.
 • Bizden yazılı izin almadan doğrudan veya dolaylı olarak bir koleksiyon, derleme, veri tabanı veya dizin oluşturmak veya derlemek için Siteden sistematik olarak veri veya diğer içeriği almak.
 • Özellikle kullanıcı parolaları gibi hassas hesap bilgilerini öğrenmek için bizi ve diğer kullanıcıları kandırmak, dolandırmak veya yanıltmak.
 • Herhangi bir İçeriğin kullanımını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan veya Web Sitesinin ve/veya burada yer alan İçeriğin kullanımına sınırlamalar getiren özellikler de dahil olmak üzere, Web Sitesinin güvenlikle ilgili özelliklerini atlatmak, devre dışı bırakmak veya başka bir şekilde müdahale etmek.
 • Bize göre bizi ve/veya Web Sitesini kötülemek, lekelemek veya başka şekilde zarar vermek.
 • Web Sitesinden elde edilen herhangi bir bilgiyi başka bir kişiyi taciz etmek, kötüye kullanmak veya zarar vermek için kullanmak.
 • Web Sitesinin yetkisiz olarak çerçevelenmesi veya Web Sitesine bağlantı verilmesi.
 • Yorum veya mesaj göndermek için komut dosyaları kullanmak veya herhangi bir veri madenciliği, robot veya benzer veri toplama ve çıkarma araçlarını kullanmak gibi sistemin herhangi bir otomatik kullanımına dahil olmak.
 • Başka bir kullanıcının veya kişinin kimliğine bürünmeye veya başka bir kullanıcının kullanıcı adını kullanmaya çalışmak.
 • Web Sitesine veya Web Sitesine bağlı ağlara veya hizmetlere müdahale etmek, kesintiye uğratmak veya gereksiz bir yük oluşturmak.
 • Web Sitesinde size destek sağlamakla meşgul olan çalışanlarımızı veya aracılarımızı taciz etmek, sinirlendirmek, korkutmak veya tehdit etmek.
 • Web Sitesine veya Web Sitesinin herhangi bir bölümüne erişimi engellemek veya kısıtlamak için tasarlanmış Web Sitesinin herhangi bir önlemini atlama girişiminde bulunmak.
 • Flash, PHP, HTML, JavaScript veya diğer kodlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Web Site yazılımını kopyalamak veya uyarlamak.
 • Yürürlükteki yasaların izin verdiği durumlar dışında, Web Sitesinin bir bölümünü oluşturan yazılımların herhangi birini deşifre etmek, kaynak koda dönüştürmek, parçalarına ayırmak veya tersine mühendislik yapmak.
 • Standart arama motoru veya İnternet tarayıcısı kullanımının sonucu olmadıkça, Web Sitesine erişen herhangi bir örümcek, robot, hile aracı, kazıyıcı veya çevrimdışı okuyucu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir otomatik sistemi kullanma, başlatma, geliştirme veya dağıtma veya herhangi bir yetkisiz komut dosyası veya diğer yazılımı kullanmak veya başlatmak.
 • İstenmeyen e-posta göndermek veya otomatik yollarla veya yanlış beyanlarla kullanıcı hesapları oluşturmak amacıyla elektronik veya diğer yollarla kullanıcıların kullanıcı adlarını ve/veya e-posta adreslerini toplamak dahil olmak üzere Web Sitesini izinsiz kullanmak.
 • Web Sitesini, bizimle rekabet etme çabasının bir parçası olarak kullanmak veya Web Sitesini ve/veya İçeriği herhangi bir gelir getirici girişim veya ticari girişim için kullanmak.
 • Kullanıcı profilinizi satmak veya başka bir şekilde devretmek.

Ayrıca, web sitemize yetkisiz olarak erişmemeyi, bunlara müdahale etmemeyi, zarar vermemeyi veya kesintiye uğratmamayı da kabul etmektesiniz:

 • Web Sitemizin herhangi bir bölümü;
 • Web Sitemizin depolandığı herhangi bir ekipman veya ağ;
 • Web Sitemizin sağlanmasında kullanılan herhangi bir yazılım veya herhangi bir üçüncü tarafın sahip olduğu;
 • Kullandığı herhangi bir ekipman veya ağ veya yazılım.

Size metin, yazı, video, ses, fotoğraf dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bize veya Web Sitemizdeki içerikler, grafikler, yorumlar, öneriler veya kişisel bilgiler veya diğer materyaller (topluca "Katkı") ve bununla ilişkili her türlü etkileşimli hizmete katkıda bulunduğunuz tüm materyallerle ilgili olarak aşağıdaki içerik standartlarına da uymalısınız.

Bir Katkı şunları yapmalıdır:

 • Doğru olmalı (gerçekleri belirttiği yerde).
 • Mantıklı olmalı (görüşlerini belirttiği yerde).
 • Kendi özgün çalışmanız olmalı.
 • Yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olmalı.

Bir Katkı şunlara uymalıdır:

 • Herhangi bir kişiye hakaret etmeyin.
 • Müstehcen, saldırgan, nefret dolu veya kışkırtıcı olmayın.
 • Zorbalık, hakaret, korkutma veya küçük düşürme yapmayın.
 • Cinsel içerikli materyalleri teşvik etmeyin.
 • Çocuk cinsel istismarı materyalini dahil etmeyin.
 • Şiddeti teşvik etmeyin.
 • Irk, cinsiyet, din, milliyet, engellilik, cinsel yönelim veya yaşa dayalı ayrımcılığı teşvik etmeyin.
 • Başka bir kişinin herhangi bir telif hakkını, veri tabanı hakkını veya ticari markasını ihlal etmeyin.
 • Herhangi bir kişiyi aldatmayın, kandırmayın, dolandırmayın.
 • Sözleşmeden doğan bir görev veya güven görevi gibi üçüncü bir tarafa borçlu olunan herhangi bir yasal görevi ihlal etmeyin.
 • Herhangi bir yasa dışı faaliyeti teşvik etmeyin.
 • Mahkemeye saygısızlık etmeyin.
 • Tehdit edici, taciz edici olmayın veya başka birinin özel hayatını istila etmeyin veya rahatsızlık vermeyin, rahatsızlığa veya gereksiz endişeye neden olmayın veya başka bir kişiyi taciz etmeyin, üzmeyin, utandırmayın, alarma geçirmeyin veya rahatsız etmeyin.
 • Herhangi bir kişinin kimliğine bürünmeyin veya kimliğinizi veya herhangi bir kişiyle olan ilişkinizi yanlış tanıtmayın.
 • Herhangi bir tarafı (yalnızca örnek olarak) telif hakkı ihlali veya bilgisayarın kötüye kullanılması gibi yasa dışı veya suç teşkil eden herhangi bir eylemi savunmayın, teşvik etmeyin, işlemeye teşvik etmeyin veya yardımcı olmayın.
 • Diğer üçüncü taraf sitelerine herhangi bir reklam veya herhangi bir hizmet veya web bağlantısı tanıtmayın.
 • Terör eylemlerinin hazırlanmasında veya kışkırtılmasında kullanmayın.
 • Durum böyle değilse, Katkının bizden kaynaklandığı izlenimini vermeyin.

Şartlarda yer alan diğer herhangi bir şeye bakılmaksızın, Şartların bu bölümünün ihlali veya başka türlü, aşağıdaki eylemlerin tümünü veya herhangi birini gerçekleştirmemize neden olabilir:

 • Web Sitemizi kullanma hakkınızın derhal, geçici veya kalıcı olarak geri alınması.
 • Sizin tarafınızdan Web Sitemize yüklenen Katkıların derhal, geçici veya kalıcı olarak kaldırılması.
 • Size bir uyarı verilmesi
 • İhlalden kaynaklanan tüm masrafların (makul idari ve yasal masraflar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) tazminat esasına dayalı olarak geri ödenmesi için aleyhinizde yasal işlemler başlatılması.
 • Makul olarak gerekli olduğunu düşündüğümüz veya yasaların gerektirdiği şekilde bu tür bilgilerin kolluk kuvvetlerine ifşa edilmesi.

Virüsler

Web Sitemizin hata veya virüslerden arınmış veya güvenli olacağını garanti etmiyoruz. Web Sitemize erişmek için bilgi teknolojinizi, bilgisayar programlarınızı ve platformunuzu yapılandırmaktan siz sorumlusunuz. Kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız. Virüsler, Truva atları, solucanlar, kötü niyetli veya teknolojik olarak zararlı diğer materyalleri bilerek sokarak Web Sitemizi kötüye kullanmamalısınız. Web Sitemize, Web Sitemizin depolandığı sunucuya veya Web Sitemize bağlı herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veri tabanına yetkisiz erişim sağlamaya çalışmamalısınız.

Ödeme

Tüm ödeme işlemleri için Stripe, Inc servisleri kullanılmaktadır. Aşağıdaki ödeme şekillerini kabul ediyoruz;

 • American Express
 • Mastercard
 • Visa

Bazı hizmetlerimize erişmek için satın almanız veya bir ücret ödemeniz gerekebilir. Web Sitemiz aracılığıyla yapılan tüm satın alma işlemleri için güncel, eksiksiz ve doğru satın alma ve hesap bilgilerini sağlamayı kabul etmektesiniz. Ayrıca, işlemlerinizi tamamlayabilmemiz ve gerektiğinde sizinle iletişim kurabilmemiz için e-posta adresi, ödeme yöntemi ve ödeme kartı son kullanma tarihi de dahil olmak üzere hesap ve ödeme bilgilerini derhal güncellemeyi kabul edersiniz. Ödeme bilgileriniz Web Sitemizde depolanmaz. Web Site aracılığıyla yapılan satın alma işlemleri için size çevrimiçi bir fatura hesabı aracılığıyla fatura kesiyoruz. Satış vergisi, tarafımızca gerekli görüldüğü şekilde satın alma fiyatlarına eklenecektir. Fiyatları herhangi bir zamanda değiştirebiliriz.

Tüm ücretleri veya ücretleri, satın alımlarınız için o sırada geçerli olan fiyatlarda ödemeyi kabul edersiniz ve satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra seçtiğiniz ödeme sağlayıcınızdan bu tür tutarları tahsil etmemize izin verirsiniz.

Daha önce ödeme talep etmiş veya almış olsak bile, fiyatlandırmadaki herhangi bir hatayı veya hatayı düzeltme hakkımızı saklı tutarız. Ayrıca, Web Sitemiz aracılığıyla verilen herhangi bir siparişi reddetme hakkımız da saklıdır.

İade ve İptal Politikası

Bizi tercih ettiğiniz ve hizmetimizi satın aldığınız için teşekkür ederiz. Satın alma işleminizden memnun olduğunuzu umuyoruz. Bununla birlikte, herhangi bir nedenle satın alma işleminizden tamamen memnun kalmazsanız, tam bir geri ödeme için bize iade edebilirsiniz. Satın alma tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde, sipariş verdiğiniz e-posta adresiniz üzerinden mail@davetino.com adresine e-posta göndererek iade talebi oluşturabilirsiniz. İade edilen hizmetin kullanılmamış olması veya üyenin misafirleri tarafından doldurulmamış olması gerekmektedir. İade talebinizi aldıktan ve siparişinizin durumunu değerlendirildikten sonra iadenizi işleme alacağız. Geri ödemelerin kredi kartı şirketinize bağlı olarak kredi kartı ekstrenizde görünmesi 1-2 fatura dönemi sürebilir. İade işleminiz tamamlandığında sizi e-posta ile bilgilendireceğiz.

Aboneliğinizi istediğiniz zaman aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak iptal edebilirsiniz. İptal işleminiz, geçerli ücretli dönem sonunda yürürlüğe girecektir.

Kullanıcı Temsilleri

Web Sitemizi kullanarak şunları beyan ve taahhüt etmektesiniz: (1) yasal kapasiteye sahip olduğunuzu ve bu Kullanım Koşullarına uymayı kabul ettiğinizi; (2) ikamet ettiğiniz yargı bölgesinde reşit değilseniz; (3) bir bot, komut dosyası veya başka bir şekilde, otomatik veya insan dışı yollarla Web Sitemize erişmeyeceksiniz; (4) Siteyi herhangi bir yasa dışı veya yetkisiz amaç için kullanmayacaksınız; ve (5) Siteyi kullanımınız herhangi bir geçerli yasa veya düzenlemeyi ihlal etmeyecektir.

Gerçek olmayan, yanlış, güncel olmayan veya eksik herhangi bir bilgi verirseniz, hesabınızı askıya alma veya feshetme ve Web Sitemizin (veya herhangi bir bölümünün) mevcut veya gelecekteki tüm kullanımını reddetme hakkımız vardır.


2. DAVETİNO KULLANICILARI VEYA KULLANICI MİSAFİRLERİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

Web Sitemizde bir üyelik profili oluşturduğunuzda Davetino üyesi olursunuz.

Üye olmak her zaman isteğe bağlıdır. Bu Koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen Davetino üyesi olmayı seçmeyin.

Web Sitemizde Davetino üyesi olmak için 18 yaşında olmalısınız. 18 yaşından küçükler Davetino üyesi olamazlar.

Üye olmak için sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için kendi takdirinize bağlı olarak sosyal medya profilinizi kullanmayı seçebilirsiniz (bunu yapmak zorunlu değildir). Bu amaçla bu tür üçüncü taraf hizmetlerini kullanmayı seçerseniz, söz konusu üçüncü taraf hizmet platformuna sağladığınız bilgilere ve içeriğe bu üçüncü tarafça izin verildiği ölçüde erişmemiz, bunları kullanmamız ve kaydetmemiz için bize açık onay vermiş olursunuz. Kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

Davetino, üyelerine web sitesi formatında etkinlik davetiyesi hizmeti sunar. Bu davetiyelerin amacı, üyenin kullanım ihtiyacına göre değişir. Davetiyelerimizin içerisinde fotoğraf, not gibi kişiselleştirilmiş alanlar ve katılım durumu bildirim formları mevcuttur. Katılım durumu bildirimi, üyelerimizin misafirleri tarafından doldurulur ve doldurulan tüm bilgiler davetiyeyi oluşturan üyenin kullanımına sunulur. Ek olarak, davetiye sahibi üye burada verilen bilgileri değiştirebilir, yeni misafirler ekleyebilir. Eklenen yeni misafir bilgilerinin izin alınarak sisteme yüklendiği kabul edilir.

Üye olarak kaydolduğunuzda, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için adınız, adresiniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz gibi kişisel bilgileri isteriz. Bu bilgiler aynı zamanda etkinlik davetiyelerinizde kullanılır. Profil verileriniz Davetino tarafından güvenli bir şekilde saklanır.

Sosyal Medya

Web Sitesinin işlevselliğinin bir parçası olarak, hesabınızı üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarla sahip olduğunuz çevrimiçi hesaplarla (bu hesapların her biri, bir “Üçüncü Şahıs Hesabı”) aşağıdakilerden birini yaparak bağlayabilirsiniz: (1) Üçüncü Şahıs Hesabınızı sağlayarak Web Sitesi aracılığıyla giriş bilgileri veya (2) her bir Üçüncü Şahıs Hesabını kullanımınızı yöneten geçerli hüküm ve koşullar altında izin verildiği şekilde, Üçüncü Şahıs Hesabınıza erişmemize izin vermek. Üçüncü Şahıs Hesabı oturum açma bilgilerinizi bize ifşa etme ve/veya üçüncü Şahıs Hesabınıza erişim izni verme hakkınız olduğunu, sizin tarafınızdan geçerli olan kullanımınızı yöneten herhangi bir hüküm ve koşulları ihlal etmeden, Üçüncü Şahıs Hesabı ve bizi herhangi bir ücret ödemeye mecbur bırakmadan veya Üçüncü Şahıs Hesabının üçüncü şahıs hizmet sağlayıcısı tarafından dayatılan herhangi bir kullanım sınırlamasına tabi kılmadan beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Bize herhangi bir Üçüncü Şahıs Hesabına erişim izni vererek, (1) Üçüncü Şahıs Hesabınıza ("Sosyal Medya") sağladığınız ve burada sakladığınız her türlü içeriğe erişebileceğimizi, böylece herhangi bir arkadaş listeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Web Sitesi üzerinde ve Web Sitesi aracılığıyla hesabınız aracılığıyla erişilebilir olur ve (2) bağlantı kurduğunuzda size bildirildiği ölçüde Üçüncü Şahıs Hesabınıza ek bilgiler gönderebilir ve alabiliriz. Üçüncü Şahıs Hesabı ile hesabınızı kullanıma sunabileceğimizi ve (varsa) depolayabileceğimizi anlıyorsunuz. Seçtiğiniz Üçüncü Şahıs Hesaplarına bağlı olarak ve söz konusu Üçüncü Şahıs Hesaplarında belirlediğiniz gizlilik ayarlarına tabi olarak, Üçüncü Şahıs Hesaplarınıza gönderdiğiniz kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler Web Sitemizdeki hesabınızda mevcut olabilir. Bir Üçüncü Şahıs Hesabı veya ilişkili hizmet kullanılamaz hale gelirse veya bu Üçüncü Şahıs Hesabına erişimimiz üçüncü şahıs hizmet sağlayıcısı tarafından sonlandırılırsa, Sosyal Medya İçeriğinin artık Web Sitemizde ve Web Sitemiz aracılığıyla kullanılamayabileceğini lütfen unutmayın. Sitedeki hesabınız ile Üçüncü Şahıs Hesaplarınız arasındaki bağlantıyı istediğiniz zaman devre dışı bırakma olanağına sahip olacaksınız. Üçüncü Şahıs Hesaplarınızla ilgili Üçüncü Şahıs Hizmet sağlayıcılarıyla ilişkinizin yalnızca bu tür Üçüncü Şahıs Hizmet sağlayıcılarıyla ilgili sözleşmeler tarafından yönetildiğini unutmayın. Herhangi bir Sosyal Medya içeriğinin doğru veya yasal olması ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir amaçla incelemek için hiçbir çaba göstermiyoruz ve herhangi bir Sosyal Medya içeriğinden sorumlu değiliz. Üçüncü Şahıs Hesabı ile ilişkili e-posta adres defterinize ve mobil cihazınızda veya tablet bilgisayarınızda kayıtlı kişi listenize yalnızca Web Sitemizi kullanmak için kayıt yaptırmış olan kişileri tanımlamak ve sizi bilgilendirmek amacıyla erişebileceğimizi onaylıyor ve kabul ediyorsunuz.

Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak veya (varsa) hesap ayarlarınız aracılığıyla bizimle iletişime geçerek Web Sitemiz ve Üçüncü Şahıs Hesabınız arasındaki bağlantıyı devre dışı bırakabilirsiniz. Hesabınızla ilişkilendirilen kullanıcı adı ve profil resmi dışında, bu tür Üçüncü Şahıs Hesabı aracılığıyla elde edilen ve sunucularımızda saklanan tüm bilgileri silmeye çalışacağız.

Bize Olan Bağlılığınız

Üye olurken verdiğiniz kişisel ve diğer bilgilerin doğru olduğunu ve bu Koşullara ve yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olduğunu garanti ve kabul etmektesiniz. Başkalarına ait bilgileri veya yanlış bilgileri kullanarak üyelik oluşturmanız durumunda, Web Sitesine erişiminizi kendi takdirimize bağlı olarak askıya alabilir, kısıtlayabilir veya durdurabilir ve mevcut üyeliğinizi bildirimde bulunmaksızın derhal iptal edebiliriz.

Tarafımızdan sunulan hizmetleri yalnızca kendi yararınıza, ticari olmayan amaçlarla ve bu Koşullara uygun olarak kullanmayı kabul etmektesiniz. 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu veya başka bir şekilde geçerli bir şekilde bir sözleşmeye girebileceğinizi beyan ve onaylıyorsunuz.

Üyelik, kişi başına bir adet ile sınırlıdır. Aynı kişinin herhangi bir şekilde birden fazla bireysel kaydı yasaktır. Örneğin kayıt amacıyla farklı isimler kullanarak birden fazla üyelik profili oluşturduğunuzu veya oluşturmaya çalıştığınızı tespit edersek, kendi takdirimize bağlı olarak Web Sitesine erişiminizi askıya alabilir, kısıtlayabilir veya durdurabilir ve mevcut üyeliğinizi bildirimde bulunmaksızın derhal iptal edebiliriz. Bu amaçla Gizlilik Politikamıza uygun olarak e-posta ve/veya SMS doğrulaması kullanıyoruz.

Kayıt ve Şifre Güvenliği

Web Sitesinin kullanımı, özellikle Web Sitesinin kısıtlı alanlarına erişmek için kayıt gerektirebilir. Herhangi birinin Web Sitesine kaydolmasına izin vermek zorunda değiliz ve herhangi bir zamanda herhangi birinin kaydını reddedebilir, sonlandırabilir veya askıya alabiliriz.

Parolanızın ve diğer hesap ayrıntılarınızın güvenli ve gizli tutulmasını sağlamaktan siz sorumlusunuz. Hesabınız veya şifrenizin kullanılması yoluyla Web Sitesinin bir güvenlik ihlali veya kötüye kullanılması olduğuna inanmak için nedenlerimiz varsa, sizi bilgilendirebilir ve şifrenizi değiştirmenizi isteyebilir veya hesabınızı askıya alabilir veya feshedebiliriz.

Kayıt sürecinin bir parçası olarak bize sağladığınız her türlü kişisel bilgi, Gizlilik Politikamıza uygun olarak işlenecektir.

Siparişler ve Hizmet Teslimatı

Siparişinizin size sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlayabilmemiz için e-posta ve cep telefonu numaranızı doğru şekilde paylaşmaktan siz sorumlusunuz. Hizmetimiz çevrimiçi bir servis olduğu için; verdiğiniz sipariş sahtecilik kontrolünden geçtikten sonra ve ödemeniz başarıyla alındıktan sonra hizmetimizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Sipariş sırasında veya Web Sitemize kaydolurken doldurduğunuz formdaki bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir. Hatalı bilgi verilmesi sebebiyle iptal edilen siparişlerde Davetino, ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir. Daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Kişisel verilerinizi nasıl topladığımız ve işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

Üyelik Süresi ve Fesih

Üyeliğiniz, tarafımızca veya sizin tarafınızdan sonlandırılmadığı sürece yürürlükte kalacaktır.

Üyelik kesinlikle gönüllüdür. Hem siz hem de biz, herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle veya aslında hiçbir sebep olmaksızın katılımınızı sonlandırabiliriz. Üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırma hakkına sahipsiniz. Üyeliğinizi aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçerek sonlandırabilirsiniz.

Web Sitesine ve sunduğu hizmetlere erişim hakkınız da dahil olmak üzere üyeliğinizi herhangi bir zamanda ve herhangi bir sebep göstermeksizin askıya alma ve/veya sonlandırma hakkımız saklıdır.

Üyeliğinizin herhangi bir nedenle feshedilmesi durumunda, Web Sitemizi ve sunulan hizmetleri kullanmayı derhal bırakmalısınız. Üyeliğiniz süresince ve üyelik feshi durumunda Bu Koşullara kesinlikle uyacağını taahhüt ve garanti edersiniz.


3. YASAL HAKLAR VE SÜREÇLER

Sizin Karşılaştığınız Kayıp veya Hasarlardaki Sorumluluğumuz

Hiçbir durumda, yöneticilerimiz, çalışanlarımız veya temsilcilerimiz; Web Sitesi kullanımınızdan kaynaklanan ihmal, dolandırıcılık, kayıp, hileli, yanlış beyan gibi sebeplerden doğrudan ya da dolaylı olarak oluşan özel veya cezai hasarlardan size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacaktır. Size karşı yükümlülüğümüz her zaman son altı (6) ay içerisinde bize ödediğiniz hizmet tutarıyla sınırlı olacaktır.

Üyeliğiniz veya bu Web Sitesini kullanmanız yoluyla elde edilen herhangi bir hizmetin ihtiyaçlarınızı veya beklentilerinizi karşılayacağını garanti etmiyoruz.

Sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil), yasal görevin ihlalinden veya öngörülebilir olsa bile, aşağıdakilerden veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan size karşı sorumlu olmayacağız:

 • Web Sitemizin kullanımı veya kullanılamaması
 • Web Sitemizde görüntülenen herhangi bir içeriğin kullanılması veya bunlara güvenilmesi
 • İyi niyet veya itibar kaybı
 • Bu şartlar oluşturulduğunda sizin ve bizim için öngörülemeyen kayıplar
 • Tarafımızdan herhangi bir ihlalden kaynaklanmayan kayıplar
 • Herhangi bir özel veya dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıp veya hasar

Kontrolümüz Dışındaki Olaylar

Grevler, lokavtlar veya diğer endüstriyel anlaşmazlıklar, sistemlerin veya ağ erişiminin bozulması, sel, yangın, patlama, savaş, kaza veya salgın hastalıklar.

Tazminat

Bu Koşulların herhangi bir kısmı yasa dışı, geçersiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz olarak kabul edilirse, bu hüküm Koşullardan ayrılabilir kabul edilecek ve Koşulların geri kalan hükümlerinin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Feragat

Tarafımızca yapılan hiçbir feragat, bu Koşulların herhangi bir hükmünün herhangi bir kovuşturma veya sonraki ihlalinden feragat edildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Gayri Resmi Müzakereler

Bu Kullanım Koşullarıyla (her bir "İtiraz" ve toplu olarak "İtirazlar") ilgili herhangi bir anlaşmazlığın, ihtilafın veya iddianın çözümünü hızlandırmak ve maliyetini kontrol etmek için (bireysel olarak bir "Taraf" ve toplu olarak, "Taraflar"), Taraflar, herhangi bir Anlaşmazlığı (aşağıda açıkça belirtilen Anlaşmazlıklar hariç) tahkim başlatmadan önce en az otuz (30) gün boyunca gayri resmi olarak müzakere etme girişiminde bulunmayı kabul ederler. Bu tür gayri resmi müzakereler, bir Tarafın diğer Tarafa yazılı bildirimi üzerine başlar.

Bağlayıcı Tahkim

Bu sözleşmenin Tarafları arasındaki ilişkilerden kaynaklanan herhangi bir ihtilaf, merkezi Strasburg’da bulunan Avrupa Tahkim Merkezi'nin bir parçası olan Avrupa Tahkim Mahkemesi'nin Tahkim ve İç Kurallarına göre seçilecek bir hakem tarafından belirlenecektir ve tahkim başvurusunun yapıldığı tarihte yürürlükte olan ve bu fıkranın kabulü kabul anlamına gelen. Tahkim yeri Londra, Birleşik Krallık olacaktır. İşlemlerin dili İngilizce olacaktır. Maddi hukukun uygulanabilir kuralları Birleşik Krallık hukuku olacaktır.

Kısıtlamalar

Taraflar, herhangi bir tahkimin, münferiden Taraflar arasındaki Anlaşmazlık ile sınırlı olacağını kabul eder. Yasanın izin verdiği ölçüde, (a) hiçbir tahkim başka bir işlemle birleştirilemez; (b) herhangi bir Anlaşmazlığın toplu dava temelinde tahkim edilmesi veya toplu dava prosedürlerinden yararlanma hakkı veya yetkisi yoktur ve (c) herhangi bir İhtilafın kamu veya başka herhangi bir kişi adına sözde temsilci sıfatıyla getirilmesi için hiçbir hak veya yetki yoktur.

Gayri Resmi Müzakereler ve Tahkim İstisnaları

Taraflar, aşağıdaki İhtilafların gayri resmi müzakereler ve bağlayıcı tahkim ile ilgili yukarıdaki hükümlere tabi olmadığını kabul ederler: (a) bir Tarafın fikri mülkiyet haklarından herhangi birinin uygulanmasını veya korunmasını amaçlayan veya bunların geçerliliği ile ilgili herhangi bir Anlaşmazlık; (b) hırsızlık, korsanlık, özel hayatın ihlali veya yetkisiz kullanım iddialarıyla ilgili veya bunlardan kaynaklanan herhangi bir Anlaşmazlık ve (c) herhangi bir ihtiyati tedbir talebi. Bu hükmün yasa dışı veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, Taraflardan hiçbiri bu hükmün yasa dışı veya uygulanamaz bulunan kısmına giren herhangi bir Uyuşmazlık için tahkimde bulunmayı seçmeyecek ve bu Anlaşmazlık, aşağıda belirtilen mahkemelerdeki yetkili yargı mahkemesi tarafından karara bağlanacaktır. Yukarıdaki yargı yetkisi ve Taraflar, bu mahkemenin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul ederler.

Geçerli Yasalar ve Geçerli Yargı Yetkisi

Bu Koşullar, konuları ve oluşumları Birleşik Krallık yasalarına tabidir, bu yasalara göre yorumlanır, yönetilir ve Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin kullanımı açıkça hariç tutulur. Daimî ikametgahınız Avrupa Birliği ülkelerinden birindeyse, ayrıca ikamet ettiğiniz ülkenin kanunlarının zorunlu hükümlerinin size sağladığı korumaya sahipsiniz. Funny Company LTD ve siz, Londra mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul ediyorsunuz.

Bazı ABD devlet yasaları ve uluslararası yasalar, zımni garantilerde sınırlamalara veya bazı zararların hariç tutulmasına veya sınırlandırılmasına izin vermemektedir. Bu yasalar sizin için geçerliyse, yukarıdaki sorumluluk reddi veya sınırlamaların bazıları veya tümü sizin için geçerli olmayabilir ve ek haklarınız olabilir.

Kullanıcı Verileri

Web Sitemizin performansını yönetmek amacıyla Web Sitemize ilettiğiniz belirli verileri ve ayrıca Web Sitemizi kullanımınızla ilgili verileri muhafaza edeceğiz. Düzenli rutin veri yedeklemeleri yapmamıza rağmen, ilettiğiniz veya Web Sitemizi kullanarak üstlendiğiniz herhangi bir faaliyetle ilgili tüm verilerden yalnızca siz sorumlusunuz. Bu tür verilerin kaybolması veya bozulması konusunda size karşı hiçbir sorumluluğumuz olmayacağını kabul etmektesiniz ve bu tür verilerin kaybolması veya bozulmasından dolayı aleyhimize dava açma hakkından işbu vesile ile feragat etmektesiniz.

Gizlilik Politikası

Veri gizliliğini ve güvenliğini önemsiyoruz. Lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin. Web Sitemizi kullanarak, bu Kullanım Koşullarına dahil olan Gizlilik Politikamıza bağlı kalmayı kabul edersiniz. Sunucularımızın Birleşik Krallık dışında Almanya'da barındırılmakta olduğunu lütfen unutmayın. Web Sitemize, Almanya'daki geçerli yasalardan farklı kişisel verilerin toplanması, kullanılması veya ifşa edilmesini düzenleyen yasalar veya diğer gereklilikler ile dünyanın herhangi bir bölgesinden erişirseniz, Web Sitemizi kullanmaya devam ederek verilerinizi Birleşik Krallık dışına Almanya'ya aktarmış olursunuz ve verilerinizin Almanya'ya aktarılmasını, Almanya'da işlenmesini kabul etmektesiniz.

Elektronik Haberleşme, İşlem ve İmzalar

Web Sitemizi ziyaret etmek, bize e-posta göndermek ve çevrimiçi formları doldurmak elektronik iletişimi oluşturur. Elektronik iletişim almayı kabul etmektesiniz ve size elektronik olarak, e-posta yoluyla ve Web Sitemizde sunduğumuz tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, bu tür iletişimlerin yazılı olmasıyla ilgili tüm yasal gereklilikleri karşıladığını kabul etmektesiniz. Burada elektronik imzaların, sözleşmelerin, siparişlerin ve diğer kayıtların kullanılmasını ve bizim tarafından veya site üzerinden başladığımız ya da tamamlanan işlemlerin, bildirimlerin, politikaların ve kayıtların elektronik teslimatını kabul edersiniz. İşbu belgeyle, herhangi bir yargı yetkisi alanında, elektronik olmayan kayıtların teslimini veya saklanmasını veya ödeme yapan kişilere herhangi bir kanun, yönetmelik, kural, kararname veya diğer kanunlar kapsamındaki hak veya gereksinimlerden feragat etmektesiniz.

Kaliforniya Kullanıcıları ve İkamet Edenleri

Kaliforniya’da ikamet edenler, Web Sitemizle ilgili herhangi bir şikâyet konusunda tatmin edici bir çözüm bulunamazsa, Kaliforniya Tüketici İşleri Departmanı Tüketici Hizmetleri Bölümünün Şikâyet Yardım Birimine posta yoluyla 1625 North Market Blvd., Suite N 112, Sacramento, California 95834 adresinden veya (800) 952-5210 veya (916) 445-1254 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.

Çeşitli

Bu Kullanım Koşulları ve Web Sitemizde veya Web Sitemizle ilgili olarak tarafımızca yayınlanan herhangi bir politika veya işletme kuralı, sizinle aramızdaki anlaşmanın ve anlayışın tamamını oluşturur. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamamamız veya uygulayamamış olmamız, bu hak veya hükümden feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Kullanım Koşulları, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde çalışır. Haklarımızı ve yükümlülüklerimizi herhangi bir zamanda veya herhangi bir zamanda başkalarına devredebiliriz. Makul kontrolümüz dışındaki herhangi bir nedenin neden olduğu herhangi bir kayıp, hasar, gecikme veya eylemsizlikten sorumlu veya yükümlü olmayacağız. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün veya bir kısmının yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu belirlenirse, söz konusu hüküm veya hükmün bir kısmı bu Kullanım Koşullarından ayrılabilir olarak kabul edilir ve kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez. Bu Kullanım Koşulları veya Web Sitemizin kullanımı sonucunda sizinle aramızda herhangi bir ortak girişim, ortaklık, istihdam veya acentelik ilişkisi kurulmamaktadır. Bu Kullanım Koşullarını hazırlamış olmamız nedeniyle bize karşı yorumlanmayacağını kabul edersiniz. İşbu Kullanım Koşullarının elektronik formuna ve bu Kullanım Koşullarını yürütmek için taraflarca imzalanmamasına dayalı olarak sahip olabileceğiniz tüm savunmalardan işbu vesile ile feragat etmektesiniz.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Bu Koşullar hakkında herhangi bir sorunuz veya daha detaylı bir bilgiye ihtiyacınız varsa aşağıdaki e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz
Şirket: Funny Company LTD
Şirket No: 14315600
Adres: 284 Chase Road, A Block 2nd Floor, London, England, N14 6HF
E-posta: mail@davetino.com